سرویس و بروزرسانی فارم

"*" قسمتهای مورد نیاز را نشان می دهد

مشخصات فردی:
محل فارم:
نوع درخواست:
بدون عنوان
بدون عنوان
بدون عنوان
بدون عنوان
بدون عنوان
بدون عنوان

سرویس و بروزرسانی فارم مرغ تخمگذار

 مجموعه ماکی‌کالا پلاس با داشتن سال‌ها تجربه در این زمینه ، با کمک کارشناسان مجرب در تامین تجهیزات پیشرفته و کارآمد ، می‌تواند شما را در سرویس وبروزرسانی سالن‌ها ، تاسیسات و قفس‌های مرغ تخم گذار راهنمایی کند.
فارم مرغ تخمگذار؛
هر سیستمی متناسب با فرایند نصب و کار، به مرور زمان نیازمندخدمات ، تعمیر و نگهداری میباشد. که در صنعت دام و طیور نیز همین امر وجود دارد. امروزه متناسب با پیشرفت در عرصه ی علم و فناوری این صنعت نیز دچار تغییرات و تحولات بسیاری گردیده است که این تغییرات در جهت افزایش راندمان تولید نقش مسمر ثمری دارد . فارمهای مرغداری پس از راه اندازی  و بعد از گذشت زمان و طی چندین دوره پرورش ، به علت مستهلک شده تجهیزات و دستگاهها مورد استفاده در فارم نیاز به تعمیر ، سرویس و بروزرسانی تجهیزات دارند . از جمله سیستم هایی که بعد از گذشت زمان مستهلک شده و نیازمند تعمیر و سرویس میباشد میتوان به سیستم انتقال کود ، سیستم جمع آوری تخم مرغ ، سیستم روشنایی ، سیستم تهویه سالن ، سیستم آبخوری و سیستم گرمایش و … اشاره کرد.

 بدیهی است که در صورت عدم سرویس دوره ای و تعمیر تجهیزات موجود در فارم در زمانهای معین باعث بروز خسارت به تجهیزات و عدم کارکرد صحیح آنها و در نتیجه کاهش راندمان تولید و سود در فارمهای مرغداری میگردد. در سالنهای مرغداری وجود عواملی از جمله رطوبت موجود در سالن ، استهلاک قطعات ، خاصیت خورندگی کود  و … باعث میشود که تجهیزات نصب شده پس از طی مدت زمان و نسبت به ساعت کارکرد و جنس قطعات و طرز استفاده و  … مستهلک میشوند که باید به صورت دوره ای سرویس گردند و در صورت خرابی و عدم تعمیر با قطعات جدید جایگزین گردد . علاوه بر آن با پیشرفت علم در صنعت مرغداری و روی کارآمدن تجهیزات جدید ، نیازمند آن است که به مرور تجهیزات جدید را جایگزین تجهیزات قدیمی تر در فارم گردد که این امر در فارمهای مرغداری باعث کاهش تلفات ، افزایش راندمان تولید و در نتیجه افزایش سود حاصله میگردد . علاوه بر آن تجهیزات جدید در فارمهای مرغداری به سمت تمام اتومات شدن و کاهش دخالت نیروی انسانی میرود که این امر علاوه بر افزایش دقت در انجام امور باعث کاهش استفاده از نیروی انسانی و هزینه و خطای ناشی از آن میگردد.

مسئول فنی فارم مرغ تخمگذار 

در فارمهای مرغداری وجود یک فرد به عنوان مسئول فنی بسیار حائز اهمیت میباشد به نحوی که این فرد با توجه به آشنایی به مسائل فنی و آموزش در خصوص تعمیرو نگهداری تجهیزات موجود در فارم میتواند نقش بسیار مهمی را در راستای کارکرد صحیح تجهیزات ایفا کند . اکثر تجهیزات نصب شده در فارمهای مرغداری به صورت مکانیکی کار میکنند و باید به صورت دوره ای و طبق یه جدول برنامه ریزی در زمانهای مشخص بازرسی شوند و در صورت نیاز کارهایی از جمله تمیز کردن ، روغن کاری ، گریس کاری ، آچار کشی و … انجام گیرد و در صورت خرابی و عدم تعمیر نسبت به تعویض قطعات مستهلک با قطعات سالم اقدام گردد.

در فارمهای مرغ تخمگذار به علت اینکه اکثر سیستم های موجود از قبیل قفس ، سیستم جمع آوری کود ، سیستم جمع آوری تخم مرغ ، سیستم آبخوری ، سیستم تهویه، سیستم انتقال دان به صورت مکانیکی کار میکنند با گذشت زمان مستهلک شده و نیازمند تعمیر و سرویس دوره ای و در صورت نیاز تعویض میباشند . سیستمهایی که عمدتا در فارم مرغ تخمگذار نیازمند سرویس و تعمیر و نگهداری دوره ای  میباشند را در پایین به صورت مختصر به معرفی آنها میپردازیم :

سیستم تهویه

متشکل از پد ، شاتر ، اینلت و هواکش و … میباشد که باید در پایان هر دوره نسبت به سرویس و تعمیر آنها اقدام گردد . مثلا سیستم پد به علت ارتباط مستقیم با رطوبت (آب)  و همچنین وجود املاح موجود در آب باید بعد از پایان هر دوره نسبت به شست و شو پد ، بررسی لولهای آب از نظر گرفتگی و شکستگی و همچنین سرویس پمپ آب اقدام گردد و در صورت نیاز نسبت به تعویض پد اقدام گردد چرا که این سیستم نقش اساسی در خنک کردن هوای موجود در سالن را بر عهده دارد. همچنین سیستم شاتر  و اینلت از نظر عملکرد صحیح و عدم شکستگی قطعات  و همچنین خرابی سیم بکسل و اتصالات باید بررسی گردد و در صورت نیاز باید نسبت به تعویض قطعات خراب اقدام گردد. در مورد هواکش ها  سالم بودن تسمه و پره های هواکش بسیار اهمیت دارد  و در صورت خرابی و یا شکستگی پره ها یا تسمه باید تعویض گردد و همچنین بلبرینگ هواکش هم باید به صورت دوره ای روغن کاری و سرویس گردد.

سیستم قفس در  فارم مرغ تخمگذار که متشکل از سیستم جمع آوری کود ، سیستم آبخوری ، سیستم جمع آوری تخم مرغ  و قطعات تشکیل دهنده قفس که عمدتا قطعات گالوانیزه و توری میباشد که جهت کارکرد صحیح باید توسط مسئول فنی فارم به صورت دوره ای بازدید و سرویس و تعمیر و نگهداری گردد و در صورت نیاز تعویض گردد که در ادامه به توضیح این موارد میپردازیم :

سیستم جمع آوری کود به علت ارتباط مستقیم با کود حاصل از مرغ  و وجود عوملی از جمله رطوبت و خاصیت خورندگی کود باید به صورت دوره ای نسبت به نظافت و تمیز کردن قطعات سیستم ، بررسی عدم وجود پارگی و خوردگی در نوار کود ( در صورت وجود پارگی یا خوردگی در نوار کود باید به وسیله ی دستگاه آپارات (التراسونیک ) نسبت به تعمیر آن اقدام کرد) و همچنین کارکرد صحیح غطلکهای موجود در شاسی سر و ته قفس (نسبت به عدم خوردگی و زنگ زدگی و کج شدن) و همچنین گریس کاری یاتاقان غلطکهای سر و ته اقدام گردد همچنین باید الکتروگیربکس شاسی ته قفس به صورت دوره ای سرویس و نسبت به تعویض روغن گیربکس اقدام گردد.

سیستم آبخوری موجود در قفس نیز باید در پایان هر دوره نسبت به کارکرد صحیح نیپل های آبخوری و عدم گرفتگی لوله های آبخوری و همچنین نظافت و شست و شو فلاشتانک و مخزن ذخیره آب با استفاده از مواد شوینده و جرم گیر اقدام گردد . چون در طول دوره با وجود مرغ در داخل قفس عمل سرویس و تعمیر و نگهداری سیستم آبخوری بسیار مشکل میباشد و باعث ایجاد استرس و شوک به مرغ در داخل سلول قفس میگردد لذا عمل سرویس ، تعمیر و نگهداری این سیستم در پایان هر دوره و در زمانی که داخل سالن مرغ نیست بسیار حائز اهمیت میباشد .

سیستم جمع آوری تخم مرغ درفارم مرغ تخمگذار که متشکل از نوار تخم مرغ ، سیستم الواتوری یا باکس و لیفت همراه میز تخم مرغ میباشد باید به صورت دورهای از نظر پارگی نوار تخم مرغ و عدم کش آمدن و کار کرد صحیح و همچنین گریس کاری یاتاقانهای موجود در باکس و لیفت و میز تخم مرغ و کارکرد صحیح میز تخم مرغ و عدم خوردگی بدنه آلمینیومی و شکستن نی میز تخم مرغ  و … بررسی گردد و در صورت نیاز نسبت به تعویض قطعات اقدام گردد.

سیستم انتقال دان که متشکل از تجهیزات نگهداری و فرآوری دان در انبار دان ، سیلو ، لوله و فنر انتقال دان و قیف و هاپر و … میباشد که به علت کارکرد مداوم در طول دوره و همچنین استهلاک قطعات و عوامل دیگر نیازمند سرویس و بازدید دوره ای قطعات و گریس کاری یاتاقانها و در صورت نیاز تعویض قطعات میباشد.

قطعات گالوانیزه و توری که معمولا در قفس مورد استفاده قرار میگیرد بر اثر گذشت زمان و طی چند دوره  و همچنین وجود عواملی از جمله رطوبت موجود در سالن به علت شست و شو در پایان هر دوره و همچنین ارتباط مستقیم با مرغ و کود مرغ  دچار پوسیدگی و مستهلک شده میگردد که باید به صورت دوره ای نسبت به بازدید و بررسی آنها اقدام و در صورت نیاز نسبت به تعویض قطعات اقدام شود.

متخصصین ماکی کالا پلاس با تجارب بسیار عالی که در زمینه آشنایی کامل با انواع سیستم های قفس دارند ، میتواند گزینه ی بسیار مناسبی در زمینه ی مشاوره و اجراکننده ی مناسبی جهت سرویس و بروزرسانی فارم های شما عزیزان باشند. لذا از شما دعوت میشود جهت بروزسانی فارم و تعمیر تجهیزات با کارشناسان و متخصصین ماکی کالا پلاس تماس بگیرید.

0
    سبد استعلام
    سبد خالی استبازگشت